Logo - Wynajem - nagrzewnic - Szaniec

NP 900

alter

Nawilżacz ewaporacyjny NP 900 o mocy 1200 W, z 16 poziomami prędkości, wbudowanym higrostatem oraz z funkcją automatycznego lub ręcznego napełniania zbiornika. Ponadto model ten wyposażony został w duży zbiornik o pojemności 30 l, kratkę wylotową z funkcją SWING. Zaletą produktu jest możliwość tłoczenia kanałem.


Zastosowanie nawilżaczy powietrza:

Zbyt suche powietrze ma niekorzystny wpływ na zdrowie osób przebywających w pomieszczeniu. Przede wszystkim powoduje problemy skórne, które odczuwają głównie osoby starsze oraz kobiety, których skóra jest cieńsza i delikatniejsza. Zbyt mała ilość wilgoci w powietrzu przyspiesza starzenie się skóry i może powodować świąd, stany zapalne, atopię oraz nasilenie się alergii skórnych. Suche i ciepłe powietrze podrażnia również śluzówkę górnych dróg oddechowych i utrudnia oddychanie. W konsekwencji może to prowadzić do obniżenia odporności i gorszej pracy systemu immunologicznego. Odpowiednia wilgotność powietrza ma również wpływ na samopoczucie oraz wydajność pracy człowieka. Organizm ludzki najlepiej funkcjonuje w otoczeniu o wilgotności 50-60%. W takich warunkach łatwiej jest się skoncentrować i zmniejsza się uczucie zmęczenia.

Niska wilgotność źle wpływa również na meble i może spowodować ich pękanie. Ponadto wywołuje zjawisko elektryzowania się ciał, w wyniku którego ładunki elektrostatyczne gromadzą się na materiałach sztucznych. Zetknięcie takich naelektryzowanych materiałów, z których wykonane są np. urządzenia elektryczne, może przyczynić się do uszkodzenia ich „czułej” elektroniki.

Zbyt wilgotne powietrze w pomieszczeniu może powodować rozwój grzybów i pleśni, a to z kolei może być przyczyną chorób i alergii.

Najłatwiejszym i najskuteczniejszym sposobem utrzymania odpowiedniej wilgotności powietrza w pomieszczeniach jest zastosowanie nawilżacza powietrza.

Właściwy poziom wilgotności w pomieszczeniach wpływa nie tylko na komfort pracy, nauki czy wypoczynku, ale pomaga również zachować naturalne funkcje ochronne błony śluzowej przegrody nosowej oraz przewodów oddechowych. Zgodnie z obowiązującymi normami wilgotność powietrza w pomieszczeniu w okresie zimowym nie może być niższa niż 30%, a jej optymalna wartość powinna wynosić 40-60%. Zarówno zbyt wysoki poziom wilgoci w powietrzu, jak i jej niedobór mają skutki dla otoczenia. Wartość tę można sprawdzić za pomocą urządzenia pomiarowego, jakim jest higrometr.

Charakterystyka

ParametryWartości
Wylot powietrza góra
Wymiary wylotu powietrza kratki SWING (mm) wew. (630x400mm); zew. (685x450mm)
Wydajność wentylatora (m3/h) 15 000 osiowy / 10 000 promieniowy
Rodzaj wentylatora osiowy / promieniowy
Ciśnienie statyczne (Pa) 100 osiowy / 163 promieniowy
Napięcie (V/Hz) 230/50
Moc silnika (kW) 1,0 osiowy / 1,5 promieniowy
Poziom ciśnienia akustycznego (dB) 73 osiowy / 69 promieniowy
Zbiornik wody (l) 30
Odparowanie wody 30°C / RH40% 55 lit./h
Waga netto (kg) 90
Waga brutto (kg) 100
Wymiary urządzenia (mm) -------------------
- Szerokość 1110
- Wysokość 1580
- Długość 1110
Ilość wkładów nawilżających 4
Wymiar wkładów nawilżających (mm) -------------------
- Szerokość 655
- Wysokość 770
- Długość 100
Wyświetlacz LCD
Pilot sterujący tak
Ilość poziomów prędkości wentylatora 16
Automatyczne czyszczenie tak
Termostat / higrostat tak
Napełnianie zbiornika ręczne / automatyczne
Jonizacja powietrza nie
Nawilżacz powietrza tak
Kratka wylotowa z funkcją SWING tak
Możliwość tłoczenia kanałem tak, w przy wentylatorze promieniowym
Rodzaj obudowy tworzywo sztuczne (-42°C do + 96°C)
Filtry wstępnego oczyszczania powietrza tak
*Dodatkowe informacje w wyjątkowych sytuacjach wydajność może się znacząco różnić